bathroom

Zrcadla jsou zázraky interiéru. Opticky zvětšují i prosvětlují

Možná jste již zaregistrovali, že LED zrcadla se těší velké popularitě v posledních letech. Ne, nepřijde vám to jenom, je to skutečně tak. Jejich hlavním úkolem je opticky zvětšit a prosvětlit interiér, ale samozřejmě se jedná také o dokonalý prvek. Obecně se zrcadla, nejen ta LED, považují právě díky zmiňované superschopnosti za zázraky, které právě nejen zvětšují, ale také prosvětlují. Proto je vezměte k sobě domů.

Z tmavé garsonky se může stát prostorná domácnost

Zrcadla jako taková jsou skutečně zázračné bytové dekorace. Jak ostatně bylo naznačeno, umí interiér zvětši a také prosvětlit, alespoň po optické stránce. V praxi tak dokáže i z malé garsonky udělat prostornou domácnost. Dokonce tak prostornou, až tím sami budete fascinováni. 

Jen tedy se zrcadly nešetřete a v nejlepším případě je umístěte nejen do koupelny, jak je zvykem, ale také i jinam do interiéru. Co třeba do obývacího pokoje nebo jídelny?

Zrcadlo ladí se zbytkem dekorací

Brát zrcadlo jako podstatný prvek v koupelně je jedna věc, ale brát ho za doplněk, který je podobný jako jiné je věc druhá. Pokud přijmete to, že bude zrcadlo spíše dekorací než funkčním prvkem, který má sloužit k nějakému účelu. Jednoduše ho jen zkombinujte s jinými bytovými doplňky a vybudujte ve svém interiéru atmosféru, která vás pohltí či až zahltí příjemností. 

Kupříkladu se bude zrcadlo krásně vyjímat vedle vázy s dekoracemi, které jsou na protější straně předsíně. Mohou se vyjímat na chodbách, kde mohou zjemnit ošklivé botníky, které jsou plné obuvi. A taky mohou sídlit nad sedací soupravou v obýváku, kde budou hezky odrážet světlo do rohů místnosti.

Zrcadla do zahrady

Věděli jste, že zrcadla si s postupem času našla své místo i v zahradě? Ideální jsou do menších zahrádek řadových domků nebo do menších teras nebo pergol. Jen si je v tomto případě pořádně přibijte ke zdi nebo ke dřevu, počasí umí být nepředvídatelné a může se zrcadlem pořádně zamávat. A víte, co se říká. Rozbité zrcadlo = 7 let smůly.

Sdílet článek