girl

Jak vypadat o pár let mladší?

Stárnutí je zcela přirozená věc, která se týká každého z nás. A přesto – kdo z nás by nechtěl vypadat a cítit se alespoň o pár let mladší? Někdy přitom pomůže pouhá změna účesu, správné líčení nebo vhodné oblečení. Podívejte se, co všechno můžete udělat pro to, aby vám váš skutečný věk nikdo nehádal.

Nechte to na lékařích

Obliba estetické dermatologie prudce stoupá. Na botox, mezoterapii nebo plazmaterapii se vydávají stále mladší ročníky, aby se zbavily prvních vrásek. Pokud je kůže už výrazně pokleslá a vrásky hluboké, nejlepším řešením je facelift, který zvrátí působení věku, gravitace, slunečního záření i nepříliš zdravého životního stylu.

Používejte vhodnou kosmetiku

Obličej může omladit vhodná kosmetika. Nepoužívejte agresivní prostředky, které pleť vysušují, obličej pravidelně čistěte a používejte vhodný hydratační krém s hutnou texturou. Než se vydáte ven, aplikujte krém s UV faktorem, jelikož slunce je jednou z hlavních příčin stárnutí pleti. Nezapomínejte natírat nejen obličej, ale i krk a dekolt.

Pokud používáte make-up, měl by zakrýt nedokonalosti pleti. Z tohoto důvodu je lepší používat krémový korektor místo práškového. Lícní kosti zvýrazní trocha tvářenky, černé oční linky vyměňte za jemnější hnědé a řasy natočte kleštičkami. S líčením rtů to nepřehánějte – věkem se přirozeně ztenčují, a tak není žádoucí přitahovat k nim pozornost výraznými barvami.

Účes a oblečení

Změňte účes. Díky sestříhání do vrstev budou vlasy objemnější, ofina působí mladistvě. Vyhněte se jen příliš krátkým střihům, ty většinou roky přidávají. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od vaší kadeřnice.

Noste oblečení, které zvýrazní vaše přednosti, a nebojte se ani výrazných barev. Budete působit energičtěji a zářivěji. Co se týče doplňků, nebojte se výraznějších a barevných šperků. Když vkusné velké prsteny doplníte o manikúru, rázem odvedete pozornost od projevů stárnutí.

Sdílet článek