woman

Jak se oblékat jako pravá dáma?

Elegantní dámské oblečení se nosilo, nosí a bude nosit. To je holý fakt, se kterým nic neuděláte. Naopak – můžete na něj naskočit a těžit z pozitivních ohlasů, které v tomto oblečení budete mít. Pro mnoho žen je však velkým otazníkem obsah takového elegantního šatníku. Spadá do něj i dámský kardigan nebo pouze šaty, které nám budou svým střihem lichotit? Dámy, nemusíte nijak zoufat, elegantní šatník obsahuje mnohé. A kardigan může být jeho skvělým doplněním. 

Pro životní styl jsou důležité velikosti i vyhovující střih

O elegantním oblékání můžeme s klidným svědomím prohlásit, že se jedná o životní styl, nikoliv pouze o módní trend. Trendy se mění, zatímco životní styl zůstává. Abyste přispěli k dojmu, že působíte skutečně jako pravá dáma, při výběru ideálního oblečení (ať už budete hledat kalhoty, šaty nebo košili) dbejte na správný střih a také správnou velikost. 

Elegantní styl v módě sluší opravdu každému, nezávisle na věku nebo proporcím těla. Oblečení však musí dokonale padnout, zbytečné upozorňování na nedokonalosti nebo soukání se do příliš malých věcí či naopak velkých modelů – to se ve výsledku mine účinkem. 

Neutrální klasika, která se dá vždycky kombinovat

I když nelze konstatovat, že elegantní oblékání je pouze o neutrálních barvách (obléknout můžete i něco výraznějšího), pokud si však svým postavením k pestrosti nejste jistí, neutralitou nic nezkazíte. Právě naopak. Pořídíte si tím pádem nesmrtelné kousky, které navíc budete s sebou vzájemně kombinovat. 

U jednotlivých modelů hledejte takové, které nebudou zbytečně vyzývavé. Halenky odhalující víc, než byste sami chtěli raději nechte doma. Kulatý nebo lodičkový výstřih je ideální, módní výstřelky ohřívající se na pultech supermarketů sotva jednu sezonu jsou tabu.

Sdílet článek