elixír mládí

Vráskám lze předcházet. Jak?

Obáváte se okamžiku, kdy při pohledu do zrcadla zaregistrujete na své pleti nehezké vrásky, jež se vám budou doslova lemovat každým koutkem vašeho obličeje? Bohužel tento scénář je nevyvratitelný. Přece jen jsou vrásky součástí stárnutí – fáze, která tak neodvratitelně patří k životu. Naštěstí existuje několik způsobů, jak vráskám předcházet, respektive jak zpomalit projevy, které s sebou poslední část našeho života nese. 

Užívejte hydrolyzovaný kolagen

Pokud chcete zabránit vzniku vrásek, začněte zavčasu užívat hydrolyzovaný kolagen. Tento elixír mládí ponechá pokožku pružnou a pleť bez viditelných jemných linií. 

Možná si říkáte, že proč kolagen doplňovat, když se běžně nachází v lidském těle. Bohužel se tato ve vodě nerozpustná bílkovina z těla vytrácí, což s sebou nese povislou pokožku a neustále přibývající vrásky. S doplňováním kolagenu se takovému scénáři vyhnete. 

Omezte alkohol a kouření

Pokud zbožňujete večery plné alkoholu či si rádi dopřejete ranní cigaretku, měli byste se nad tím zamyslet. To, že to škodí vašim plicím, játrům či peněžence, je samozřejmé. Věc, kterou si možná tolik neuvědomujete je to, že tyto zlozvyky mohou velmi škodit i vaší pleti. Například kouření může způsobit tvorbu vrásek, zejména v oblasti okolo úst.

Nesahejte si tolik na obličej

Velkým neduhem mnoho žen je neustálé sahání si na obličej, mačkání pupínků, černých teček a podobně. Jistě ale víte, že na vašich rukou máte velké množství bakterií, které se usadí na pleť a mohou způsobit například akné. Proto se vždy snažte udržet si ruce na uzdě! 

Hlavně hodně pijte

Hydratace je klíčem k dokonalé a mladistvé pleti. Abychom však byli konkrétní, mluvíme jak o vnitřní, tak o vnější hydrataci. Proto dodržujte pitný režim a používejte hydratační kosmetické přípravky, které neobsahují alkohol (ten má tendenci naopak vysušovat a organismus dehydratovat).

Sdílet článek