Poradíme vám, jak v zimě nastartovat auto

Když teploty klesnou nízko, často nás na autech zlobí akumulátor. Třeba došlo k poškození dílčí části systému, ale často dojde k vybytí autobaterie nebo nás přes zimu trápí potíže se zamrzáním paliva. Všechny tyto obtíže na autě nemusíte vždy řešit jen nemrznoucí směsí. My vám poradíme, jak snadno nastartovat v zimě auto. 

Jistě nejlepší a nejúčinnější je prevence. Tedy hned na začátku si přečíst manuál od výrobce. Také si můžete na svůj vůz, Porsche, Kia nebo Citroen, v servisu přes zimu zažádat o efektivní zátěžový test akumulátoru a nechat si také ověřit jeho dobíjecí schopnosti. V servise se vám také mohou pomoci s tzv. inteligentním nabíjením. Ovšem dejte si pozor na levné pomocné nabíječky. Elektrický systém vám také „poděkuje“, když přes zimu budete využívat elektrické ovládání okýnek, stěračů a vstřikovačů i navzdory námraze, jenž jim práci neusnadňuje.

Podívejme se nyní na baterie. Větší potíže se objevují u starších dieselových motorů. Ovšem ani novější naftové motory nejsou odolné. Šoférům se doporučuje, aby při prvotním žhavení počkali do doby než se proud aktivuje u všech modulů na přístrojové desce, nějakou dobu po té, než zhasne samotná kontrolka. Ovšem i po té, by startování mělo být pozvolné. Dáte tak motoru čas na to, aby se prohřál. Jestliže uvažujete o koupi vozu a chcete se  nejdříve zbavit svého nynějšího, můžete to snadno udělat například s www.kupujeme-auta.cz, kde dostanete peníze za své auto.

Sdílet článek