Zimní oblečení pro batole

Vaše batole se jistě těší ven, když za okny pěkně a roztomile poletují vločky ze sněhu. Přírodu v zimě si vaše dítě může dosytosti užít s vhodným oblečením. Počítejte s tím, že dítko může sem tam venku upadnout. Je proto dobré počítat s takovým oblečením, které nevsakuje vodu. Toto zvláště platí při zimních dětských radovánkách. Pojďme si o tom, jak správně dítě v zimě obléci, říct něco bližšího.

Děti se v chladném počasí potřebují zabalit do více vrstev, jako cibulka. Přímo na těle by mělo mít oblečení příjemné a jemné materiály, navrchu zase ty, co nebudou vsakovat sníh. Uprostřed může mít více vrstev, třeba tričko s delšími rukávy, mikinu nebo roláček. Raději více vrstev než jeden huňatý svetr. Ten zrovna pro mrňouska nemusí být nejpříjemnější.

Čtěte také: Jak vybrat bezpečnou a praktickou postýlku?

Příjemné přírodní materiály jsou pro dětské tělíčko velice vhodné. Oblíbená je bavlna, či biobavlna. Tyto materiály jsou dostatečně jemné, prodyšné a snadno se udržují v čistotě. Hitem se také staly moderní tzv. funkční materiály. Tyto materiály dokáží odvádět pot od pokožky. Jak to funguje? I přesto, že se dítě zpotí, neprochladne. V zimním období můžete také posilovat imunitu dítěte, například vhodné a účinné je kolostrum.

V skříni dítěte by také neměl chybět rolák nebo punčocháčky. Hlavně v zimě se váš mrňousek neobejde bez punčocháčů. Pokud je dítko správně oblečeno, sníh nemá šanci a ratolest si může naplno užívat zimních radovánek. Jakmile se dítko vydovádí, pravděpodobně je na řadě dětská postýlka, kdy si děťátko může pěkně zdřímnout.

 

Sdílet článek