Lahodné a zdravé houby

Trpíte častým nachlazením a chřipkami? Pomoc můžete snadno najít ve všemocné přírodě. Podívejme se třeba na houby. Tyto lahodné potraviny se přidávají do mnoha jídel a také do některých potravinových doplňků. Na naše tělo působí však velmi blahodárně. Dodávají nám spoustu potřebných minerálů a vitamínů. Také dovedou zatočit z některými zdravotními obtížemi.

Které houby jsou pro nás nejlepší a nejvhodnější? Jedná se především o ty, jenž vyrůstají z kůry stromů. U takových hub se využívá také podhoubí, nejenom jejich hlava. Právě podhoubí obsahuje nejúčinnější látky. Houby můžeme jíst denně. Ale pro lepší stravitelnost bychom je měli aspoň trochu orestovat, či jinak tepelně zpracovat.

Čtěte také: Houby v kuchyni

Na imunitu

Nemáte dostatek energie a jste často nemocní? V tom případě ochutnejte hlívu ústřičnou. Tato pochoutka vás nejen doplní energií, nebudete unavení, ale také podpoříte svou imunitu. Kde můžete hlívu ústřičnou nalézt? Pokud ji chcete najít, podívejte se na listnaté stromy, ze kterých čerpá živiny a kde se nachází. Hlíva ničí bakterie nebo plísňové choroby. Jestliže trpíte bolestmi kloubů, je pro vás hlíva ústřičná to pravé. Posílit můžete svou imunitu také například skvělou řasu chlorellu. Právě řasa chlorella vám také dodá energii a upevní váš imunitní systém.

Podpora imunity i zdravé nehty

Jidášovo ucho obvykle seženete v sušené formě. Právě jidášovo ucho má léčivé účinky. Roste na kmenu listnatých stromů, které jsou však již bez života. Tato houba zabraňuje tvorbě rakovinového bujení, také vaše vlasy a pleť bude posílená, stejně jako vaše nehty. Na nehty a také na imunitu působí skvěle i například colagen. Tato bílkovina je nezbytná pro správnou funkci a perfektní stav pokožky i například kloubů, či vaziv.

Sdílet článek