Jak byste rozhodně neměli vyměňovat zimní pneumatiky

Pokud máte auto, pravděpodobně se snažíte o něj co nejlépe starat. Tankujete kvalitní palivo a udržujete svůj vůz v dobrém stavu. Když se blíží zima, jistě přezouváte své kola na zimní pneumatiky. Jak se ale vyhnout případným chybám, které by mohli mít negativní dopad na jízdu v zimě? Právě o tom, jakým způsobem nevyměňovat zimní pneumatiky, vám nyní povíme. Jestliže si kola nenecháte přezout v autoservise a raději si je přezouváte sami, dejte si pozor na chyby. Jedná se většinou o šest chyb, které souvisí především s dotahováním šroubů u kol.

Za prvé

Jako první problém může nastat, když pneumatiky obujete nesprávným směrem. Na pneumatikách najdete označení šipkou, které se týká směru rotace. Tato šipka by měla směřovat ve směru jízdy.

Označení gum

Než sundáte vaše pneumatiky, případně i plechové disky, vždy si označte jednotlivé gumy, tak, abyste příště věděli, kam která pneumatika patří. Pokud chcete prodloužit životnost pneumatiky, pravidelně přehazujte jejich pozice. Zpravidla se často přehazují zadní kola za přední a naopak.

 Vyvážení kol

Pneumatiky na vašem autě, ať už se jedná například o Ford Mondeo, či Citroen, byste měli nechat pravidelně vyvážit. Nejlépe je v tomto případě navštívit pneuservis, protože doma to půjde nejspíše těžko.

Přetažení, či nedotažení šroubů

Další chybou je, když hodně přetáhnete šrouby kol, jakmile nasazujete nové pneumatiky. Přetažení kol, je častou příčinou poškození, či strhnutí závitu. Naopak nedotažení kol, také neprospívá vašim pneumatikám. Je nutné dotáhnout všechny šrouby a zkontrolovat je. Pokud toužíte po novém voze, bude pro vás vhodný výhodný autoleasing.

Sdílet článek