Kupujeme dětskou postýlku krok za krokem

Miminko ihned po narození potřebuje dostatek spánku, přičemž spánkem stráví 15 až 18 hodin denně. Postupně se tento čas zkracuje, ale i přesto je spánek pro dítě velmi důležitý, protože během spánku dochází k jeho vývoji. Na kvalitě spánku a také vývoji páteře se podílí kvalita postele. V dnešním článku se proto podíváme, jak vybrat dětskou postýlku.

Pokud nechcete, aby dítě spávalo s vámi v manželské posteli, pak se bez dětské postýlky rozhodně neobejdete. Dnes dětská postýlka slouží dětem do druhého roku života. Ale jsou k dostání i větší postýlky, které slouží dětem do předškolního věku. Měli byste výběru dětské postýlky klást dostatečnou pozornost.

Materiál a velikost postýlky

Na trhu jsou k dostání dětské postýlky ve dvou velikostech. Nabízí se vám postýlky 60×120 cm a 70×140 cm. Jestliže chcete, aby dítě rychle přešlo na klasickou velkou postel, stačí vám první velikost dětské postýlky. Pokud chcete, aby dětská postýlka sloužila mnohem déle, zvolte větší postýlku, u níž musíte počítat s větším prostorem v místnosti.

Dále je důležitý i materiál. Doporučuje se dřevo, což je přírodní materiál. K dostání je dětská postýlka z tvrdého i měkkého dřeva.

Kvalita matrace

Nenahraditelnou součástí každé postýlky je matrace. Nejčastěji je k vidění molitanová matrace, která se však deformuje. Doporučují se často kokosové matrace, které se vyznačují dobrými vlastnostmi. Kokosové matrace jsou prodyšné a odolné vůči roztočům.

Bočnice

Dětská postýlka má také bočnice, které je možné spouštět. Některé bočnice se dají zcela oddělat, a tak je možné připevnit dětskou postýlku k manželské posteli. Díky tomu nemusíte k dítěti v noci vstávat, když ho budete chtít kojit. Snadno tak dostanete do postýlky a miminko si k sobě jen přesunete.

Myslete také na zdraví svého dítěte. Investujte do vitamínů a doplňků stravy, jako je kolostrum, které slouží pro podporu imunity. Na své si dnes přijde opravdu každá maminka.

Sdílet článek