Není půjčka jako půjčka: Která je opravdu na auto?

Přemýšlíte nad koupí  nového automobilu? Nemáte ale dostatek peněžních prostředků, a tak si potřebujete výhodně půjčit? Současný finanční trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu půjček a úvěrů, které můžeme rozdělit na účelové a neúčelové. Jestliže si chcete koupit ojeté či nové auto, pak byste měli být při výběru půjčky obezřetní. V dnešním článku se podíváme, jak při výběru úvěrové společnosti postupovat.

Finanční trh se rozděluje z nejširšího hlediska na bankovní a nebankovní sektor. A dále můžeme půjčky rozdělit ještě na účelové a neúčelové. Účelová půjčka je taková půjčka, kterou využijete pouze ke konkrétnímu účelu. Banka či nebankovní společnost  pošle většinou peníze přímo na účet prodejce automobilu. Tím si zajistí, že peníze, které vám poskytne, nevyužijete k ničemu jinému.

Účelová půjčka je administrativně náročnější, ale zato nabízí mnohem nižší úrokovou sazbu, díky níž můžete ušetřit nemalé finance, které je možné investovat jinam.

Jestliže chcete k automobilu koupit ještě nové pneumatiky, alternátor či jiné náhradní díly, je pro vás vhodná spíše neúčelová půjčka. Tato půjčka vám nabízí peníze na cokoliv. Nemusíte společnosti uvádět, co si za peníze koupíte. Poskytovatel nepátrá po tom, zda si koupíte vysněné auto, nebo zajedete na dovolenou. Neúčelová půjčka si však účtuje vyšší úrokovou sazbu.

Jaké auto si kupit?

Chcete-li využít účelové půjčky, nemusíte chodit daleko. Stačí přijít do autobazaru AAA Auto, kde si vyberete z několika tisíc automobilů, a zároveň vám autobazar sjedná půjčku. Nemusíte se tak o nic starat, o vše se postará sám autobazar.

Ale jaké si koupit auto? Velmi vyhledávaným vozidlem je Škoda Fabia 1.2 hatchback, rok výroby 2008, po prvním majiteli. Zákazníci požadují, aby bylo najeto maximálně 100 000 kilometrů. Tento model se může pyšnit bohatou výbavou. Kromě toho, že Škoda Fabia uspokojí muže, tak uspokojí i ženy jako řidičky, protože automobil má lehké řízení. Mezi výbavu vozidla patří počítač, litá kola, klimatizace, elektrická zrcátka, ABS, centrální zamykání a také stereo.

Vyberte si automobil, který se vám bude zamlouvat. Nabídka je opravdu bohatá a na své si dnes díky rozmanitosti trhu přijde každý.

Sdílet článek