K čemu angličtinu?

Asi vás nepřekvapí, že angličtina je hned po mandarínské čínštině druhým nejrozšířenějším jazykem na světe.
Asi s půl miliardou obyvatel se s ní domluvíte a to už je opravdu co říct. A i přesto, že angličtina zůstává na druhém místě co do počtu lidí, kteří ji používají, bohatě si to pak vykompenzuje na tom, že se stala základním mezinárodním dorozumívacím jazykem.

Důvody k učení
Pokud vás tento fakt, že se angličtina stala se svým statusem základním mezinárodním jazykem nepřesvědčil, existují další pádné důvody, proč se studiem začít ještě dnes. Výuka jazyků se může vždy hodit a pomoci vám například v profesním i osobním životě.

Angličtina a práce
Jestliže vás čeká zahraniční cesta, nebo když možná často komunikujete s obchodními partnery v angličtině, můžete všem dokázat, že vaše znalosti angličtiny jsou na vynikající úrovni a skvěle se uplatníte na trhu práce.

Studenti a angličtina
Netroufáte si maturovat na nějaké anglické univerzitě, ale moc byste chtěli? Klidně to zvládnete. Jakmile se začnete zdokonalovat v angličtině, nebude pro vás problém se jakkoliv domluvit a pokud budete v jiné zemi, zajít si do obchodu, k zubařovi do zubní ordinace nebo vyřídit jiné věci.
Angličtina je velice populární a s trochou píle za chvíli budete mluvit plynule anglicky. Tak do toho.

Sdílet článek