Jak vybrat ojeté auto?

V České republice je trh s ojetými automobily bohatý. Ale je to zde jak na divokém západě. Nemůžeme říct, že se na českém trhu nedá koupit dobře. Ale při výběru ojetého automobilu byste měli být opatrní. Držte se několika základních zásad, díky nimž nekoupíte zajíce v pytli. V dnešním článku se podíváme, jak vybírat ojeté vozidlo.

Jestliže budete kupovat ojetý automobil, pak vám hrozí několik rizik. V první řadě se může jednat o kradený automobil. Navštívíte-li kvalifikovaný autobazar, pak si můžete být jisti, že o kradené vozidlo nejde, protože si velké autobazary nemohou dovolit prodávat kradená auta. Ale u menších bazarů to není vyloučeno. Automobil může být také bouraný a znovu opravený, aniž byste se to vy sami dozvěděli. Vozidlo může mít stočený tachometr, nebo může být ve špatném technickém stavu.

Kde koupit ojeté auto?

Obyčejný autobazar nemusí být tak poctivý, jak si asi myslíte. Větší jistotu máte u autobazaru, který je větší, nebo navštivte autobazar u oficiálních prodejců automobilek. Další možností je koupě automobilu na inzerát, přičemž vám hrozí větší riziko, že se jedná o kradené či dovezené vozidlo ze zahraničí. A zde pak mohou nastat problémy.

Posuzujeme konkrétní ojetý vůz

Jakmile se vám zalíbí některý z automobilů, měli byste se zaměřit na jeho technický stav. Zkontrolujte motor, alternátor, ale také tlumiče. Je potřeba se zaměřit také na korozi. Jestliže v automobilech nemáte přehled, vezměte si s sebou automechanika, který vám prozradí, zda je daný automobil výhodný  ke koupi či nikoliv. Přece jen profesionál pozná více než vy. Kupte si auto v AAA Auto.

Zaměřte se i na pneumatiky, které mohou prozradit více, než si myslíte. Jestliže jsou pneumatiky nepravidelně sjeté, napovídá to o špatné geometrii. Všímejte si detailů, protože se vám to může vyplatit.

Sdílet článek