Jak si zajistit zdravé zuby

Kdo by nechtěl mít krásné a zdravé zuby bez zbytečných problémů a obtíží? Již v době kdy se maminka těší na své miminko, a radostně očekává spolu s tatínkem, až se jejich miminko krásně bude krásně na ně smát z dětské matrace, měli by zvlášť v tomto období věnovat zvýšenou pozornost výživě během těhotenství. Právě v tomto období, před narozením miminka, se vytváří základ pro zdravé zoubky v dásních zatím nenarozeného děťátka. Možná jste netušili, že bakterie, jenž mají za následek zubní kazy, se mohou z ústní dutiny dospělého člověka přenést do úst dítěte. Maminka ani nikdo jiný by proto neměli jíst ze stejné lžičky nebo olíznout dudlík, či lahvičku miminka.

Sacharidy a zuby

Pokud máte často kazy v zubech, možná je na vině zvýšená konzumace sacharidů, obzvlášť jednoduchých cukrů. Nepříznivě působí na zuby také sladkosti, které se lepí a zůstávají na zubech, jako jsou lízátka nebo karamel. Celkový jídelníček hodně ovlivňuje kvalitu zubů, ať již příznivě či negativně, proto bychom na zdravou životosprávu a stravu měli dbát. To je nejlepší prevence před zubními kazy.

Zdravotní péče

Na zubní prevenci byste měli chodit pravidelně, stejně jako pečujete o své vlasy, nehty nebo pokožku. Pokud jste to tak neučinili, je nejvyšší čas navštívit zubni ordinace a nechat si zkontrolovat zuby, nejlépe pravidelně dvakrát do roka.

Sdílet článek