Vitamíny a vaše pleť

Každý z nás chce vypadat dobře a cítit se zdravě. Proto hodně lidí dbá o svoje zdraví jak fyzické tak i psychické. Vašemu tělu mohou vitamíny a minerály hodně prospět. Ale také příznivé účinky mají vitamíny i na pleť. Správné vitamíny dokáží zmírnit vzniku známek stárnutí na vaší pleti.  V tomto článku si právě o takových vitamínech něco povíme a také můžete zjistit, které vitamíny jsou vhodné a prospěšné právě pro vás.  Vaší pleti dodá sílu a pružnost například přírodní kolagen.

Dnes je k dostání spousta produktů v kosmetickém průmyslu, které mají na svém obale přesné označení, jaké konkrétně vitamíny obsahují. Hodně se jedná o vitamíny například skupiny C, A i například vitamin B. Tyto vitamíny příznivě působí na pleť. Tyto přípravky mají obsahovat větší množství určité látky, jenž vám pomůže vyřešit váš problém s pletí. My vám poradíme, jak se v jednotlivých produktech vyznat.

Začněme například vitamínem A. Díky vitamínu A, který je zároveň účinným antioxidantem, přispívá k zdravému zabarvení vaší pleti a hlavně reguluje tvorbu kolagenu. Vitamín A je pomocníkem při obnově buněk. Také zajišťuje, aby vaše pokožka byla pěkně vláčná. V kosmetice se objevuje tento vitamin na produktech, s výtažky dýně, mrkve nebo třešně.

K regeneraci pleti také může sloužit kosmetika, které obsahuje colostrum, jenž pomáhá zmírňovat vrásky. Také vitamín C podporuje tvoření kolagenu a zmírňuje potíže s pigmentací. Vitamin C je obsažen v přípravcích, které mají výtažky šípků, jahod nebo citrusů.

Sdílet článek