kolagen

Hladina kolagenu klesá o jedno procento ročně. Jak se vyhnout rychlému stárnutí pleti?

Kolagen je pro naši pleť nezbytnou stavební jednotkou. Právě díky němu je naše kůže pružná a pevná. Jak to zařídit, abyste předešli předčasnému stárnutí pleti? 

Nejméně jedno procento ročně

Hladina kolagenu v kůži není po celou dobu našeho života stejná. Zatímco ve dvaceti letech máme kolagen v pořádku, od této doby již každoročně klesá. A to dokonce o více než jedno procento ročně. Snižování této základní stavební látky kůže vede k nevyhnutelnému – stárnutí, tvorbě vrásek a linií. Ztrácí se také pružnost pleti a její odolnost. Tento proces je ale možno podstatně zmírnit. Víte, jak se vyhnout rychlému stárnutí pleti?

Kolagen je potřeba pravidelně doplňovat

Když přicházíme o kolagen, není nic jednoduššího než jej pleti pravidelně opět dodávat. Díky správné výživě pleti se dočkáte toho, že bude dlouhodobě pružná a pevná. První vrásky zmizí a pleť bude stále vyživená a zdravá. Pravidelným doplňováním zejména hydrolyzovaného kolagenu se proces stárnutí pokožky oddaluje. 

Pozor na slunce

Naši pleť nejvíce zatěžuje to, že je neustále vystavena vnějším vlivům. Například pobyt na slunci ji vysušuje a namáhá. Proto byste se měli ujistit, že vždy používáte ochranný opalovací krém. V letních měsících by se mělo vždy jednat o krém s ochranným faktorem SPF 30. Chránit si kůži proti účinkům UVA a UVB paprsků by se mělo stát vaší každodenní rutinou, pokud si přejete, aby byla vaše kůže dlouho pružná a krásná. 

Ochrana před vnějšími vlivy

Kůži však nechráníme jen proti slunci. Okolo nás existuje mnoho škodlivin, které na kůži působí, a které ničí její ochranné prvky a zdravý vzhled. Jedná se například o smog, nebo o další škodliviny v prostředí. I proto je dobré používat pleťové krémy, které na pokožce vytvářejí ochrannou vrstvu. V péči o pleť vynikají například Korejky, o kterých je známo, že jsou i ve vyšším věku svou vizáží velmi mladistvé. O svou pleť pravidelně pečují a chrání ji proti slunci i nečistotám.

Sdílet článek