EnteroZOO

Aby hostina proběhla bez otravy

Uzeniny, saláty s majonézou, dortíky a omáčky – pro zvědavého pejska je slavnostní tabule prostě magnet. Co když to neuhlídáte a pochutná si na tom i váš mazlíček? 

  • Nepravděpodobná varianta č. 1.: nestane se nic.
  • Pravděpodobná varianta č. 2.: dojde k otravě.

Existuje i několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes vlezl do misky se salátem.

  • Nakrmte zvíře před tím, než přijdou hosté. Nebude mít hlad, a vy budete mít větší šanci, že nikdo vám bude tahat smažené řízky ze stolu.
  • Zajděte se psem na delší a aktivnější procházku, aby si pořádně vybil baterky. Po návratu domů si pravděpodobně dopřeje odpočinek, takže nebudete muset hlídat ho každou vteřinu.
  • Vysvětlete všem členům domácnosti, především tím nejmenším, že se dělit s pejskem o dort opravdu nemusí. 
  • Pokud se vám poštěstilo mít doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a stejně nedá pokoj, dejte na stůl i misku s pamlsky. Mazlíček dostane přece něco ze stolu, a bude tak mít pocit sounáležitosti. 

Udělali jste pro prevenci všechno, ale nepomohlo to? Pak s největší pravděpodobností půjde o otravu.

Než se dovoláte veterináři, stihnete poskytnout pejskovi první pomoc sami, třeba v podobě veterinárního přípravku EnteroZOO. Částečky toho sorbentu navážou na sebe ty škodlivé  zbytky jídla a odvedou je z těla ven se stolicí. Každopádně si pamatujte, že v případě otravy dvojitá dávka přípravku opravdu neuškodí.

Sdílet článek