bagpipe-349717_640

Česko je stvořené nejen pro letní dovolené. Jaká místa vidět?

Máte před sebou volný víkend, nebo jste už začali plánovat letní dovolenou, kterou strávíte jako každý rok s rodinou nebo přáteli? Černá hora byla vloni velmi atraktivní, předloni jste zase navštívili trochu deštivé Skotsko a také mělo něco do sebe, ale nyní byste se nejraději potulovali po místech, které nabízí samotné Česko. Přece jenom se vyhnete dlouhým frontám na letištích a můžete být ubytování například v obytném voze, se kterým se dostanete prakticky kamkoliv po republice. 

Krušné hory pod rouškou tajemna

Pokud milujete místa, která jsou zahalená takovou rouškou tajemna, bude vám po chuti dovolená v Krušných horách. Právě zdejší příroda zahalená do tajů rašelinišť, léčivých pramenů a také hustých lesů vám bude připadat, jako by tudy nikdy žádný člověk nechodil. Jenže není tomu tak. Nachází se zde řada krásných památek. 

Ovšem je pravdou, že právě kvůli faktu, že zde byla dříve intenzivní sopečná činnost se vám tady bude líbit. Minimálně to ve vás probudí toho zvědavého ducha. 

České Švýcarsko a proslulá Pravčická brána

Není to tak dávno, co České Švýcarsko bojovalo s ohnivými plameny. Požár zničil podstatnou část národního parku, ovšem dominanta přírodní krásy zůstala. Pravčická brána ustála požár, který ji dlouhou dobu sužoval, proto i sem se můžete vydat a obdivovat ji – nyní s větší úctou a respektem k ní. 

Samozřejmě to není to jediné, co můžete v Českém Švýcarsku najít. Při procházce narazíte také na nádhernou Mariinu vyhlídku, Vilemíny stěny nebo Dolský mlýn.

Za adrenalinem na Lipenskou přehradu

Co by to bylo za léto, kdybychom alespoň nějakou část nestrávili u vody. Taková Lipenská přehrada se doslova nabízí k tomu, abychom si vzali paddle board a vydali se vstříc vodním radovánkám. Protože právě zde dochází k řadě vodním sportům, které vás jednoznačně budou bavit. 

A to nemluvíme jenom o paddle boardu, ale také o jachtingu, o kterém si řada lidí myslí, že se v České republice nemůže vykonávat.

Sdílet článek