bylinky

Bolesti žaludku nemusíte léčit léky. Stačí sáhnout po bylinkách

Žaludeční problémy mnohé provází denně. Někdy jsou způsobeny špatnou stravou, jindy stresem a někdy je na vině nachlazení či nemoc. V každém případě si vždy přejeme, aby bolest žaludku co nejdříve pominula. A tak saháme po lécích, které nás však reálně problému nezbavují, jen tlumí jeho vyjadřování. Raději bychom měli sáhnout po bylinkách, které v minulosti užívaly už i naše babičky. Jaké konkrétně účinkují nejvíce?

Zeměžluč pro podporu trávení

I když někomu pomáhají zelené čaje, jiného může trochu dráždit obsažený kofein. A tak je daleko lepší sáhnout po bylinkových čajích, zejména pokud je jejich součástí zeměžluč. Tato zajímavě jmenovaná bylinka totiž podporuje trávení. 

Mimochodem, věděli jste, že patří k nejstarším bylinkám vůbec? Užívá se hlavně při nemocech žlučníku, jater a také zahání (velmi efektivně) nejrůznější střevní parazity. I když vám na první pohled nepřijde zrovna nejchutnější (má hořkou chuť), skutečně uleví od nadýmání. 

Jemný heřmánek miluje náš žaludek

Nejen zeměžluč si dokáže poradit s trávicími problémy. Je zde také heřmánek, který má podobný efekt. Dokáže dokonale zklidnit žaludek, stačí ho jenom nechat nějakou chvíli pod pokličkou vyluhovat. Dokonce nemusíte ani vypít hektolitry heřmánkového čaje, stačí jeden hrníček a máte po starostech. 

Čaj z heřmánku nejen, že uklidňuje náš žaludek, ale také celkově upravuje naše žaludeční šťávy. 

Máta proti nadýmání

Co většinou dřímá každému člověku v kredenci je máta. Zabraňuje nadýmání, má velmi blahodárné účinky na činnost trávicího ústrojí a celkově podporuje činnost jater. V mnoha domácnostech se dokonce pěstuje máta čerstvá, kterou stačí jen zalít vroucí vodou. 

Pokud vás trápí žaludeční problémy dlouhodobě, vyplatí se smíchat heřmánek s mátou. Trávicí ústrojí vám poděkuje dvojnásobně, protože účinky takové skutečně budou.

Sdílet článek