sweate

Šaty a v zimě? Proč ne! Úpletové přichází na scénu

Když se venku začne ochlazovat, většina lidí udělá jednu velkou chybu, a sice automaticky všechny šaty hodí do hloubky skříní a plánují je vytáhnout až na jaro. Jenže dámské kabelky trochu skuhrají, protože mohly hezky ladit i k zimním outfitům, které šaty klidně mohly být tvořeny. Vždyť kozačky nad kolena se nosí neustále, proč tedy nevsadit alespoň na úpletový trend, který dokonce zahřeje?

Úpletové šaty jsou typicky zimní záležitostí

Samozřejmě v hloubce svého šatníku můžete ponechat šaty lehké, které se nehodí ani na vrstvení nebo které jsou typicky letních barev či motivů. Na druhou stranu ne všechny šaty takové jsou. Některé jsou velmi příjemné, úpletové, které mají na zimu zelenou. Jsou totiž z příjemného a teplejšího materiálu, který navíc jde hezky vrstvit čili o teplo nebude skutečně nouze. 

Navíc úpletové šaty se skvěle kombinují i s jinými zimními kousky, které vám dřímají ve skříni. Na mysli máme například klasické vlněné kabáty, kožené křiváky nebo prošívané vesty. Nemusíte se obávat ani jiného typu vesty – například elegantní, vypasované budou s takovými šaty hrát dokonale.

Když si chcete pořídit úpletové šaty

Pokud vám zatím tento módní kousek nedřímá v šatníku, což chcete samozřejmě napravit zejména po tom, co v tomto článku čtete, poradíme vám, jaký konkrétní model zvolit. Protože stejně jako jiné kousky oblečení, i úpletové šaty jsou podmaněny trendům a jejich vzhled se liší oproti vzhledu dřívějších let. 

Letos se sází hlavně na rozparky a balónové rukávy. Z neutrálních barev se sází spíše na křiklavě růžovou, ve které v trochu pochmurné zimě vyniknete. Vhodné jsou také takové úpletové šaty, které mají oversized střih a také jsou s rolákem čili o teplo nebude nouze. 

Raději je větrejte venku

Jelikož úpletové šaty nejsou zrovna levnou záležitostí, určitě chcete, aby s vámi zůstaly co nejdéle. Udělejte tedy jednu věc, a sice raději je větrejte venku. Nemusíte je nutně pořád prát, mohou se vytáhnout a tím ztratit tvar.

Sdílet článek