Kvalitní ploty a venkovní brány u domu

Venkovní brány a vrata se nevyhnuly modernizaci, kdy dřevěné brány a vrata jsou nedílnou součástí každého plotu. Mnozí z nás sice vystačí s klasickými ploty a branky, ovšem nejrůznější výrobci nabízejí nepřeberné množství jednokřídlých i dvoukřídlých, otočných nebo posuvných bran a vrat, které najdete na internetovém obchodě ceskeploty.cz. Brány či vrata jsou zhotoveny z plastu, kovu i klasického dřeva. Většina z nich je vybavena dálkovým ovládáním, které reagují na různé vzdálenosti, pochopitelně i elektronickou ochranou proti sevření. Dálkové ovládání je možné jednoduše používat i k otevírání garážových vrat.

Ke stavbě kamenného plotu

Kamenné, betonové ploty nebo spíše zdi jsou hlavně na vesnicích dokonalým vizuálním prvkem, jenž zároveň poskytují dokonalé soukromí a ochranu. Kamenné, betonové ploty u nichž platí jedna důležitá zásada – čím je vyšší, tím silnější je snaha dívat se nahoru a ven z prostředí, které vytváří. Ke stavbě kamenného plotu se dá použít téměř každý druh kamene – pískovec, žula, vápenec i břidlice. Nejčastěji se používájí nepravidelné lámavé kámeny nebo kamenné kvádry. Lámaný kámen se neopracovává, ale pokládá se do zdi tak, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení tlaku na co největší plochu bez vertikálního propojení. Je důležité dobře vyplnit a vymazat všechny spáry maltou. Pokud malta nebyla použita, je nutné sledovat, aby se nekryly vertikální spáry.

Jaký dřevěný materiál k oplocení

Dřevěné ploty při jejich stavbě kdy si můžete vybírat, a to nejen podle stavu vaší peněženky, ale hlavně podle hledisek, která má splňovat. Takže můžete vyzkoušet například ploty z proutí. Tradiční košatina z lísky nebo vrby vydrží při správném ošetření asi pět až šest let. Ploty z proutí nebo dřevěné ploty jsou vhodné zejména k ochraně před větrem, a to jak zákoutí, tak i nové výsadby v zahrádkářské kolonii. Dřevěný materiál k oplocení je v nepřeberném množství k dispozici ve všech specializovaných prodejnách se dřevem či na e-shopu ceskeploty.cz, kde si už můžete koupit předem hotové a impregnované plotové díly, které pak na místě stačí jen upevnit na kovové plotové sloupky a plot je hotov, což zvládne i méně zručný domácí kutil.

Sdílet článek


1 komentář

  1. Když jsem si koupila dům u realitní kanceláře Brno, tak jsem nebyla sice spokojena s plotem, ale samotný dům byl úžasný. Děkuji vám za skvělý tip na ploty. Myslím, že do pár týdnů bude můj dům zdobit i nový plot.

Komentáře jsou uzavřeny.