Levné pneumatiky nemusí být nekvalitní

Zimní sezóna je už v plném proudu a denní teploty se snižují pod hranici +7 °C. Tato teplota je hranicí, při které byste měli přezouvat letní pneumatiky na zimní. Jestliže nemáte v pořádku zimní pneumatiky, jsou sjeté či poškozené, potom se nevyhnete koupi nových pneumatik. A pamatujte, že levné pneu nemusí být vždy nekvalitní. V dnešním článku se podíváme, jak zimní pneumatiky dopadly v testech.

Zimní pneumatiky by měly splňovat celou řadu podmínek. V první řadě by měly mít ty nejlepší vlastnosti při nízkých teplotách, kdy začíná tuhnout, a silnice jsou studené. I levné pneu mohou překvapit a mohou vám nabídnout vlastnosti, které jsou pro bezpečnou jízdu nezanedbatelné.

Pravidelně bývají každou sezónu prováděné testy, na jejichž základě jsou vyhodnoceny kvalitní a nekvalitní pneumatiky. Pro zimní sezónu 2013/2014 se na prvním místě objevily pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850, které ovládly testy v rozměrech 205/55 R 16 H, 185/60 R15 T a 225/45 R17 H. Tyto pneumatiky může mít tedy jak vaše Škoda Octavia, tak i Volkswagen Passat.

Německý autoklub ADAC, který provádí tyto nezávislé testy, prozradil, že pneumatiky se vyznačují nízkou hlučností, spotřebou a také nízkým opotřebením dezénu. Pneumatiky mají nadprůměrné hodnocení a jsou pro řidiče ideální volbou.

Kupte si i nové auto

A když už budete v nakupování, neměli byste zapomínat také na to, že vám automobil dosluhuje. V takovém případě si najděte autobazar, u kterého si koupíte další ojeté vozidlo.

Sdílet článek