Jaké studijní možnosti nabízí Ostrava?

Ostrava, třetí největší město v České republice a druhé největší na Moravě, se rozprostírá v Českém Slezsku. Představuje významné univerzitní a průmyslové město, které dává mnoho příležitostí studentům. Střední, vysoké, ale také jazykové školy jsou rozmístěné po celé Ostravě. V dnešním článku se podíváme na to, čeho studenti mohou v Ostravě využít a kam se hlásit.

Vysoké školy v Ostravě

Studenti mají na výběr hned ze čtyř vysokých škol. Ostrava je centrem studentů, a tak se není čemu divit, že mají na výběr hned ze čtyř univerzit.

  • Ostravská univerzita v Ostravě
  • Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
  • Vysoká škola podnikání
  • Vysoká škola Karla Engliše

Jazykové kurzy

Pokud nechcete studovat vysokou školu, ale pouze se zdokonalovat v jazycích, můžete se přihlásit na jazykové kurzy v jedné z místních jazykových škol. Velmi oblíbená je jazyková škola Pygmalion, která pořádá jazykové kurzy nejen anglického jazyka. V nabídce jsou i ostatní jazyky, jako je němčina, francouzština, ruština, italština, španělština a podobně. Dokonce je pořádána i čeština pro cizince.

Jazyková škola Pygmalion myslí na všechny – na začátečníky i pokročilé. Jazykové kurzy jsou proto rozděleny do přehledných kategorií odlišující se úrovní.

Když je pro vás Ostrava daleko

Pokud ale bydlíte ve Frýdku-Místku a je pro vás každodenní dojíždění na kurzy angličtiny daleko, nezoufejte. Také ve Frýdku-Místku je jazyková akademie, která pořádá nejrůznější kurzy. Dokonce nabízí i přípravný kurz na jazykové certifikáty FM. V rámci kurzu budete připraveni na cambridgeské zkoušky, které potvrdí černé na bílém vaše znalosti z angličtiny. Jakmile složíte úspěšně jazykové certifikáty FM, můžete certifikát uplatnit ve své práci i při budoucím studiu vysoké školy.

Sdílet článek