Ubytování Turnov

Za kulturou i sportem na sever: Poznejte Turnov z nové perspektivy

Už jste probádali jižní Čechy, Moravu i cizinci obléhanou Prahu? Hledáte poklidné místo na letní relaxaci a načerpání nových sil bez davů turistů a tlačenic před každou kulturní památkou? Zkuste tuto sezónu zavítat do města Turnov. Město s necelými 15 tisíci obyvateli ležící v okrese Semily v Libereckém kraji váš překvapí množstvím kulturního i sportovního vyžití. Přinášíme vám hned několik zajímavých tipů na kvalitní strávení času s rodinou i v partě přátel.

Turnovské památky, které vám nesmí uniknout

Turnov je protkán historickými budovami a pamětihodnými místy, které dokážou zaujmout nejen po vizuální stránce. Navštivte zdejší kostel sv. Františka z Assissi, františkánský klášter nebo budovu radnice. A jste-li hladoví po vědění, určitě vás nadchne Muzeum Českého ráje. V okolí Turnova pak naleznete například Dlaskův statek v Dolánkách, hrad Kost, hrad Trosky a zámky Hrubý Rohozec a Sychrov. 

Turnov, město sportu

Okolí Turnova je ideální pro dlouhé cyklistické vyjížďky. Pronajměte si kola v jedné z místních půjčoven a kochejte se krásami Českého ráje ze sedla trekového nebo horského bicyklu. Díky diverzitě krajiny si přijde na své rekreační cyklista i vrcholový sportovec, Turnov a přilehlé vesničky jsou protkány množstvím zajímavých stezek. Odvážlivci a příznivci adrenalinových sportů si mohou užít kurz lezení na skalách, vodní živočichové si zamilují turnovský venkovní aquapark. 

Tipy na ubytování v Turnově

A kde po celodenním dobrodružství složit hlavu? Ubytování Turnov nabízí rozmanité, v nabídce jsou každoročně penziony v centru města i soukromé nemovitosti na klidných periferiích. Například chalupy Turnov a okolí nabízí poměrně levný nocleh, třeba i jen kolem 250 korun za noc. Turnov je tedy vhodnou destinací pro nízkorozpočtové dovolené. Kde byste bydleli raději, v moderním apartmánu, rodinném domku, nebo útulné chatičce u lesa?

Sdílet článek