1394750_59295137

Vyjde kouření e-cigarety levněji?

Každý kuřák sám poznal, že se kouření tabákových cigaret prolíná do domácího rozpočtu. Pokud denně vykouříte balíček cigaret, který je v hodnotě 80 Kč, pak měsíčně vás vaše závislost na nikotinu vyjde na necelých 2 400 Kč. Ale dnes můžete díky kouření e-cigarety značně ušetřit. Díky elektronickým cigaretám snížíte náklady na kouření až o 75 %. Nevěříte tomu? Tak se s námi podívejte na porovnání.

Kolik stojí e-kouření?

Počáteční investice je o něco vyšší, protože cena e-cigarety se pohybuje kolem 1 500 Kč. Na trhu jsou k dostání i dražší, nebo naopak levnější e-cigarety. Je pouze na vás, kolik jste ochotni do tohoto zázračného výrobku investovat. Kromě toho, že si můžete e-cigaretu vybírat na základě cenové relace, si můžete vybírat i dle výrobce či vlastností. Další nezbytnou investicí je koupě e liquidu, což je tekutá náplň do e-cigarety.

Tekutá náplň e liquid obsahuje jen čistý nikotin a přeměňuje se při kouření z kapalné směsi na plynnou. Zakoupíte-li si e liquid v internetovém obchodu e-cigarety.cz, vyjde vás náplň s objemem 10 ml na 119 Kč. V kamenném obchodě byste za stejný objem zaplatili cca 130 Kč. Výhodné je zakoupit přímo 50 ml náplň, která vás vyjde na 439 Kč.

Kolik ušetříte, si předvedeme na příkladu

Kuřák, který denně kouří krabičku denně, utratí za tři měsíce 7 200 Kč a ročně se toto číslo vyšplhá až na 28 800 Kč. Jestliže ale přejde na e-kouření, pak ho náklady za tři měsíce vyjdou na 1 300 Kč a ročně tedy na neuvěřitelných 5 200 Kč. Za rok tak můžete ušetřit až 23 600 Kč. Je to neuvěřitelné, ale je to tak.

Kupte tedy elektronickou cigaretu jako dárek pro svého muže, který ještě na e-cigaretu nepřešel. Snížíte si tak náklady a za ušetřené peníze můžete koupit něco jiného.

Sdílet článek