Škoda Octavia Combi: Rodinná klasika

První Škoda Octavia Combi se objevila v roce 1998. V té době na své přišli vyznavači velkého zavazadlového prostoru. A patnáct let po prvním vydání tohoto modelu se objevuje třetí generace Škoda Octavia Combi, která s sebou přináší řadu změn nejen v technologiích, ale také v designu. V dnešním článku se podíváme na tento model třetí generace podrobněji.

Historie se opakuje. I před patnácti lety se první Škoda Octavia Combi objevila na březnovém autosalonu v Ženevě. A stejně tak je to s třetí generací. V květnu se pak objevili její první majitelé, kteří si nemohou funkčnost vozidla vynachválit. Před patnácti lety byli majitelé sice spokojeni s velkým zavazadlovým prostorem, ale vozidlu vytýkali menší prostor a pohodlí na zadních sedadlech. Tento problém ale třetí generace odstranila.

Na rozdíl od druhé generace, je třetí generace vozidla o 90 mm delší a 45 mm širší. Rozvoj je delší o 108 mm. Zvětšení bylo provedeno zejména kvůli pohodlí pasažérů. A to se vývojářům určitě povedlo. Škoda Octavia Combi třetí generace je pohodlnější a prostornější.

A co říkáte na design?

Nová Škoda Octavia Combi má linie podobné vozidlu VW Golf. Jedná se o čisté linie, nevtíravý vzhled, který i přesto je elegantní. Mladoboleslavská automobilka navíc vsází na jednoduchost, a to se jí zatím velmi vyplácí. Škoda Octavia Combi má jednoduchý nejen exteriér, ale i interiér, který uspokojí ne jednoho českého řidiče. Navíc díky dostatečnému prostoru se může na dovolenou vydat autem celá vaše rodinka.

Na vaše starší vozidlo, které vám nyní stojí v garáži, čeká výkup vozidel. Můžete za něj dostat pár tisíc korun a tyto peníze pak dát na nové auto – na Škodu Octavii Combi. Ale budete muset ještě další peníze připlatit.

Velký zavazadlový prostor

Hlavní předností tohoto modelu je velký zavazadlový prostor, který nabízí až 610 litrů objemu. Můžete si uspořádat kufr několika způsoby, a to díky praktické mezipodlaze. V zavazadlovém prostoru je také místo pro uložení roletového krytu tak, aby vám nepřekážel. Nebo zde najdete i místo pro kabát a další. I maličkosti skutečně potěší.

Jestliže si nechcete kupovat úplně nové auto, protože nejste ochotni investovat tak vysokou částku, můžete si počkat, než se Škoda Octavia Combi III objeví v autobazarech. Pak si můžete automobil koupit za nižší částku.

Sdílet článek