dovolená v Českém ráji

Ruku v ruce Český rájem! Zamilujte se do pohádkového kraje!

Kdo miluje potulky krásnou přírodou, pak rozhodně nemusí za nimi jezdit za hranice naší republiky. Vždyť u nás je tolik nádherných míst, která stojí za to, aby byla navštívena. Co takhle se podívat třeba do Českého ráje? Co tu všechno na vás čeká?

Dovolená v České ráji pro aktivní turisty

Český ráj najdete ve středním Pojizeří, kde je spousta přírodních i historických památek, takže turista má stále co obdivovat a vůbec se tu nenudí. Stačí se projít trasou z obce Hrubá Skála k hradu Valdštejn a budete okouzleni vším, co tu uvidíte. A co takhle navštívit Turnov, který je považovaný za srdce tohoto kraje, nebo hrad Kost či zříceninu Trosky. Vaše dovolená v Českém ráji může být ve znamení pěší turistiky, cykloturistiky, ale po památkách můžete jezdit i automobilem, alespoň toho více stihnete vidět. Na každý den si lze naplánovat výlet do zajímavého místa. A ani týden vám nebude stačit na to, abyste je navštívili všechna.

Jičín proslavil loupežník Rumcajs

Okresní město Jičín v Královéhradeckém kraji je známé zejména díky pohádkové postavě Rumcajs, kterou stvořil spisovatel Václav Čtvrtek. Kdo by neznal les Řáholec a Manku s Cipískem. Ovšem hodně se o rozvoj Jičína zasloužil Albrecht z Valdštejna, jenž tu provedl rozsáhlou přestavbu. Díky ubytování v Jičíně můžete více poznat zdejší kraj a seznámit se s jeho zajímavostmi.

Mladá Boleslav a její pamětihodnosti

Pokud máte rádi historické budovy, rádi se touláte starobylými ulicemi a nasáváte atmosféru starých časů, pak si zajeďte do Mladé Boleslavi ve Středočeském kraji. I ona patří do Českého ráje. Její historické centrum stojí za vidění – hrad, radnice, kostely, náměstí, židovský hřbitov a spousta dalšího tu čeká jen na vás. Ubytování v Mladé Boleslavi najdete snadno, ať už se jedná o příjemný hotel, pohodový penzion nebo soukromý apartmán.

Sdílet článek