Pryč s bolestmi zad

Bolesti zad trápí mnoho lidí. Příčin může být také spousta, od dědičnosti až přes časté vysedávání u počítače. Přinášíme pár tipů, jak se jí zbavit či případně ani se k ní nedopracovat. Tak kupříkladu takové čištění zubů, i tady se dá hodně utrpět v souvislosti se zády. U umyvadla by člověk neměl stát ohnutý, protože stojíte tam ráno a svaly nejsou ještě úplně v pohotovosti a tím se zatěžují plotýnky. Správně byste měli stát, aby chodidla byla souměrná s kyčlemi, kolena mírně pokrčená a vytočená ven. Záda v šikmé poloze a ramena stažená dozadu. Samozřejmě, ráno je těžké dodržovat tyhle věci, když je člověk nevyspaný.

U stolu, případně u počítače v dnešní době jak dospělí, tak i děti prosedí mnoho času. Záda jsou ohnutá, hlava se někdy opírá o ruku a nohy jsou zastrčené pod židlí, případně zkroucené. Při tom je to jednoduché, stačí, aby nohy byly mírně rozkročené a kolena vytočená ven. Trup lehce předkloněn a ramena vytočená směrem nad kolena. Domácí práce jsou také ošidná záležitost. Luxování, u toho je člověk docela dost shrbený. Přitom mějte nohy od sebe, kolena lehce pokrčená a záda rovná. Také ramena byste měli mít přitažené k tělu a paže stále pokrčené. Tohle úplně stačí.

Dále doma noste vhodnou obuv, pokud možno zdravotní s profilovanou stélkou. Dlouho nestůjte, protože je to velká zátěž na nohy, ale také pro svaly na zádech. Vždycky byste se měli o něco opírat, pokud dlouho stojíte. Když ráno vstáváte, tak se protáhněte jako kočka, to je spíše rada pro ženy. Nákupy noste ve dvou taškách, či ještě raději je vozte autem.

Sdílet článek