Proč studovat angličtinu?

Chcete se naučit nějaký cizí jazyk? Asociace certifikovaných škol nabízí celou řadu jazykových škol, v jejichž portfoliu služeb najdete všechny typy jazyků. Jestliže se stavíte před rozhodnutí, s jakým jazykem začít, pak máte před sebou těžké rozhodování. Spousta odborníků však doporučuje začít s angličtinou, se kterou se domluvíte téměř po celém světě. V dnešním článku se podíváme na hlavní důvody, proč se učit právě anglicky.

Angličtinou se dnes domluvíte prakticky kdekoliv. V některých zemích je angličtina rodný jazyk, v některých (stejně jako v České republice) je anglický jazyk povinný na základních, středních či vysokých školách. Mezi anglicky mluvící země však patří Austrálie, USA, Spojené království, Irsko, Kanada, Jihoafrická republika a Nový Zéland. Úředním jazykem se angličtina stala také v Indii a Jižní Africe.

Anglický jazyk je tak rozšířený, že si prošel také mnoha mutacemi a v každé zemi má své specifické rysy a slovíčka. Dnes je anglický jazyk považován za druhý nejrozšířenější jazyk na světě. Jestliže se chcete řadit do skupiny anglicky mluvících lidí, máte šanci, nabízí se vám totiž výuka angličtiny Ostrava, která přináší spoustu jazykových kurzů v různých úrovních.

Kdy angličtinu využijete?

Kromě toho, že díky angličtině můžete cestovat po celém světě, aniž byste měli strach, že se nedomluvíte, je anglický jazyk užitečný také při studiu. Spousta českých studentů vyráží do zahraničí, aby nabrala zkušenosti. Podmínkou však je znalost anglického jazyka, protože na vysokých školách v zahraničí se vyučuje v jejich úředním jazyce a hlavně v angličtině.

Také se vám otevírají nové možnosti v pracovním životě. Můžete získat lépe placenou práci, nebo vás ředitel pošle na pracovní schůzku do zahraničí. Dokonce můžete jít do zahraničí pracovat. Nic vám v tom bránit rozhodně nebude.

Anglický jazyk se naučíte pouze v případě, že budete kurzy navštěvovat. Oblíbené jsou také jazykové kurzy online, které však nejsou vhodné pro úplné začátečníky.

Sdílet článek