praktický lékař

Proč je důležitý zdravý spánek? Odpovídají obvodní lékaři

Spánek bereme jako součást našeho života. Jen málokdo si však uvědomuje, že spánek je skutečně nadmíru důležitý pro naše zdraví a pro naše tělo. Zejména obvodní lékaři apelují na dodržování toho, abychom spali sedm až osm hodin denně. Právě takto dlouhý spánek lze označit za zdravý spánek, který tělu neškodí, ale naopak nadmíru prospívá. Ptáte se, jak konkrétně? Ptali jsme se v ordinacích praktického lékaře

Zdravý spánek přispívá k duševnímu zdraví

I praktický lékař ve Frýdku-Místku tvrdí, že zdravý spánek je pro naše tělo velice důležitý. Umí například přispět k celkovému duševnímu zdraví a k celkové duševní pohodě. Díky zdravému a dostatečně dlouhému spánku budeme hravěji odolávat stresu, který mnozí z nás zažívají ve velké míře. 

Díky zdravému spánku dochází k celkové regeneraci nejen těla, ale také naší celkové mysli. Dýchání se zpomalí a mozek začne filtrovat všechno, co během dne pochytil. Začne třídit myšlenky a zážitky, některé si uchová, jiné nechá zapomenout. 

Navíc se během spánku zdají člověku sny, což je taktéž velice důležitá součást naší noci. Věděli jste, že lidé, kterým se sny nezdají, mají sklony k psychickým problémům a k depresím? Sny přispívají k celkové psychické pohodě. 

Noční spánek je nejzdravější

Jak již bylo zmíněno, spát bychom měli zhruba sedm až osm hodin denně. Nejen obvodní lékaři apelují na to, abychom neponocovali, protože noční spánek je tím nejzdravějším. Nočním spánkem se rozumí spánek mezi dvanáctou a druhou hodinou v noci. 

Aby byl spánek skutečně zdravý a abychom se během noci nebudili, je důležité vybírat správnou matraci. Ta prospívá našemu spánku i celkové pohodě, kterou v noci pociťujeme. Matrace by měla být zásadně pevná, ale také by měla kopírovat tvar našeho těla. Taktéž by měla být dokonale prodyšná, aby se v ní nehromadily plísně nebo bakterie.

Sdílet článek