Proč mohou dětem energetické drinky uškodit

Den, kdy se vaše miminko narodilo máte jistě ještě v živé paměti a tento krásný okamžik si budete pamatovat po celý život. Ještě než vaše dítě mělo přijít na svět, měli jste jistě pro něj nachystané kojenecké oblečení, dupačky a další nezbytné věci. Postupně váš potomek roste, je větší, začíná chodit do školky, do školy a tak to jde dále. V dnešní době hodně dětí si neumí představit den bez energických drinků. Věděli jste, ale že to může mít hrozné následky?

Počet dětí, které pijí energetické drinky

V Česku asi kolem deseti až patnácti procent dospívajících dětí pravidelně pije energetické drinky. Pití takových nápojů má na děti nepříznivý vliv. Tyto nápoje často obsahují hodně cukr také kofein a další látky na povzbuzení a také konzervanty. Protože pro nikoho nejsou energetické nápoje pravidelně vhodné k pití, tak jak to pak může působit na děti? Dítě si na takovém nápoji také může vytvořit závislost, podobně jako na drogách. Takové dítě si už pak opravdu nedovede představit ani jeden den bez energy drinku.

Zhoršení spánku

Děti jak v nižším věku, tak i studenti potřebují kvalitní, hluboký spánek pro správný celkový vývoj. Ale právě zvýšený příjem energetických drinků zmenšuje dobu, kdy dítě potřebuje spát hlubokým spánkem. Navíc v pubertálním věku dítě potřebují hodně kvalitní a hluboký spánek. Jeho narušení může způsobit i že se u dítěte rozvinou psychické obtíže.

 

Sdílet článek