Péče o pneumatiky prodlouží jejich životnost

Chcete prodloužit životnost pneumatik? Věděli jste, že jejich špatná hustota ovlivňuje jízdní vlastnosti vozidla a ohrožuje vaši bezpečnost? Víte o tom, že čím je hloubka dezénu nižší, tím jsou pneumatiky nebezpečnější? Abyste zabránili komplikacím na komunikaci, měli byste o pneumatiky pečovat, a to několikrát ročně. V dnešním článku se podíváme, jak by péče o pneumatiky měla vypadat.

Motoristé se na pneumatiky a jejich stav dívají většinou dvakrát za rok, a to při výměně z letních na zimní a naopak. Ale o pneumatiky byste měli pečovat pravidelně a vícekrát, než dvakrát ročně. Můžete tak zachránit i svůj život. Na opotřebovaných pneumatikách dnes jezdí každý šestý řidič a každý osmý má pneumatiky podhuštěné.

Zkontrolujte hloubku dezénu

Nejdůležitější kontrolou, kterou uvádí každý auto blog, je hloubka dezénu. Nezáleží na tom, zda máte Volkswagen Passat či jiné vozidlo, pro všechny typy je hloubka dezénu stanovena stejně zákonem. K tomu se používá speciální měřidlo hloubky dezénu a měly byste kontrolu provést na všech čtyřech pneumatikách, a to jak v každé hlavní drážce, tak i dalších dvou bodech. Zákonem stanovený limit je 1,6 mm, u zimních pneumatik 4 mm. Jestliže se budete blížit této hranici, měli byste své pneumatiky co nejdříve vyměnit.

Tlak v pneumatikách

Další důležitou vlastností je tlak v pneumatikách, který zaručuje bezpečnou jízdu a správnou spotřebu paliva. Pneumatiky je potřeba pravidelně dohušťovat. Díky správnému tlaku se nebude zvyšovat spotřeba a navíc se nebude zvyšovat opotřebování pneumatiky.

Kontrola opotřebení pneumatiky

A jako poslední byste se měli dívat na opotřebení pneumatiky. Jestliže máte špatnou geometrii, dlouhodobě podhuštěné či přehuštěné pneumatiky, nebo je špatný stav vozovek, může dojít k nerovnoměrnému opotřebení pneumatiky, a tím i ke zkrácení její životnosti. Každý výrobce pneumatik, který má na auto esa v rukávu, doporučuje však výměnu pneumatik starších 10 let.

Jesltiže chcete dát svůj automobil na výkup vozidel, nezoufejte a kupte ještě nové pneumatiky, které zvýší jeho hodnotu. I takové detaily výkup vozidel kontroluje.

Sdílet článek