Nespavost

Nespavost čas od času potrápí každého, kdo říká, že se mu to ještě nestalo, tak buď nemluví pravdu či to ještě nezažil a má vysokou pravděpodobnost, že se mu to stane. Jeden z průvodních znaků nespavosti je tzv. syndrom neklidných nohou. To ležíte v posteli, máte zavřené oči, ale nespíte a neustále hýbete nohama, či se převracíte a tak podobně. Existuje mnoho receptů, jak se zbavit nespavosti. Odborníci navrhují, že když se vám nepodaří usnout ani po třiceti minutách, tak máte vstát a věnovat se monotónní a nezáživné práci. Také se dá použít i nějaký ten přírodní recept, protože jak známo, příroda je mocná čarodějka.

Pokud má člověk problémy s usínáním, tak by se měl rozhodně minimálně před spaním vyvarovat alkoholu. Dále tu máme kávu, protože to je životabudič, černý čaj a tak dále, v podstatě všechno, co obsahuje kofein, byste neměli požívat, jestli chcete usnout. Můžete zkusit čaj, ale bylinkový. Nejlepší bylinky na nespavost jsou třezalka, meduňka a heřmánek. Jestli vám to ale nechutná, tak jako další je tu teplé mléko s medem, banán, případně teplá koupel s esenciálními oleji. Jestliže nezabírá nic z tohoto, tak potom už by vám například někdo mohl nabídnout prášky na spaní, tady ovšem opatrně, protože za prvé se s nimi nic tak zázračného nevyřeší a za druhé jsou vysoce návykové. A nezapomeňte na matrace a postele, které také spánek ovlivňují.

Nespavosti se dá i předejít. Je to jednoduché, tak například byste neměli spát během dne. Také by to chtělo pravidelně vstávat i usínat, před spaním žádné přejídání, kromě zmíněného alkoholu zapomeňte i na cigarety. Ložnici před spaním vyvětrejte. Přes den sportujte, ale večer už ne. Jako recept na nespavost by klidně mohlo zafungovat i to, když si při usínání představíte něco nebo někoho, co je pěkné. Nebo také třeba co byste chtěli zažít a tak podobně. Potom z toho bývají až erotické sny a to je pořád lepší než nespavost, to jistě sami uznáte.

Sdílet článek