Když nohy bolí

Únava po náročném pracovním dni? Bolavé nohy, pálící chodidla, nesnesitelně oteklé nohy? Nebo jste to snad přehnali se sportovní aktivitou či pracovním nasazením a trápí vás bolavá lýtka a pocit celkového vyčerpání? Asi teď tedy hledáte rychlý a efektivní způsob úlevy od nepříjemných pocitů.
Málo času?

Bohužel ne vždy má člověk k dispozici dostatek času k tomu, aby řešil takovou situací návštěvou wellness studia či odborného maséra. Často se také nedostává financí či chuti vůbec se někam z domova přesouvat. Máte se tedy smířit s nepříjemnými pocity v oblasti dolních končetin, překonat unavenou mysl a čekat, až to přejde? Nikoliv, řešení je přímo na dosah ruky.

Tip pro vás

Věřím, že každý nalezne doma lavor a teplá voda by snad také pro většinu z vás nemusela být problém. I odborníci doporučuji koupel nohou coby způsob rychlé a efektivní regenerace nejen pro tělo, ale i duši. Zásadou je zvolit si vhodnou teplotu vody. I kdyby nás po pobytu v mrazivé zimě sebevíce lákala horká lázeň, budeme mít na mysli, že optimální teplota vody pro koupel nohou je spíše vlažná až středně teplá. Tak bude koupel nejen příjemná, ale zároveň se v ní optimálně rozpustí a bude působit některý z prostředků proti pocitu unavených nohou. A zlepší se i nehty, pokud se vám zdá, že je jejich stav nežádoucí.

Vybírejte z přírody

Vybírat lze z osvědčené klasiky, kterou je třeba rozmarýnová esence působící proti pocitu studených nohou a disponující i detoxikačními účinky, nebo osvědčený výtažek z eukalyptu. Ten vám zaručí rychlé prokrvení a povzbuzení dolních končetin, výborně se hodí pro odstranění pocitu pálících a bolavých chodidel.
K dispozici jsou ale i méně známe prostředky. Povedlo se vám vytvořit si bolestivé otlaky na nohou? Vyzkoušejte lázeň s přídavkem mořské soli. Namožené nohy uvolní i přípravky s citronovou trávou a mátou, vybírat můžete i mezi roll-on přípravky, spreji a krémy, které doladí vaši pohodu po koupeli.

Sdílet článek