existenciální krize

Každodenní činnosti, které vyvolávají úzkost a depresi

Úzkost a depresi v nás může vyvolat mnoho činností. Na vině může být rozvod nebo existenciální krize, která nás umí na několik týdnů, ne-li měsíců naprosto vyhodit z každodenního režimu. Také na vině může být ustavičné online vystupování. Je důležité budovat off-line vztahy, zaměřovat se ryze na ty online je velkou chybou. Stejně tak je chybou uchýlit se k hraní a sázení, což člověka může přivést až ke gamblerství, které taktéž doprovází úzkost a deprese. Zejména, pokud škála proher nezná svého konce. 

Mezi spouštěči úzkosti a deprese se však najdou i každodenní činnosti, kterým je možné zabránit a tím pádem se vyvarovat nepříjemným pocitům, jež nás doslova požírají zaživa. Co raději během dne nedělat a na co si dát pozor?

I špinavý dům nás může přivést do depresí

Člověk si možná ani neuvědomuje, jak moc na něj působí okolí, ve kterém žije. Pokud se dnes a denně nachází ve špinavém prostředí, pokud je prakticky neustále obklopen nepořádkem, nemůže se divit tomu, že deprese ho neopouští. To ostatně prokázala i nedávná analýza, která také ukázala, že lidé žijící v nepořádku vykazují menší schopnost soustředit se a hůře relaxují. 

Na vině může být i nízká hladina cukru v krvi

I když to nyní možná zní, že jsme doslova závislí na cukru, pravdou skutečně je, že nízká hladina cukru v krvi nás dokáže dostat do stresu, který se často přemění na depresi a na úzkost. Nemyslete si však, že hladina cukru klesá s nedostatkem sladkostí. Vzniká například tak, že vynecháme jídlo během dne. Pravidelné stravování je nejen prospěšné pro naši figuru, ale také nám pomáhá udržet na uzdě úzkostné pocity. 

Pijete až příliš mnoho kávy

Jen málokdo si dokáže představit svůj den bez hrnku kávy. Jen málokterý milovník tohoto kofeinového nápoje si však uvědomuje, že hlavní látka, kterou káva obsahuje, způsobuje nervozitu těla, spouští agresivnější a zrychlené reakce. Pokud kávy pijete až příliš mnoho, může se dostavit úzkost.

Sdílet článek