Je vhodné svůj pozemek oplotit

Plastové ploty jsou vhodné zejména k oplocení rodinných domů, bytových komplexů nebo dětských hřišť. Zahrada kolem domu je prostorem, který by měl poskytovat soukromí, abychom se cítili dobře, musí také zajistit přiměřenou míru bezpečí a ochránit nás před nežádoucími vlivy, proto je vhodné svůj pozemek oplotit. Kromě toho ploty vedou po hranici pozemku a vymezují je, oddělují soukromý prostor od veřejného a současně brání volnému vstupu na zahradu.

Kde najdeme kvalitní a širokou nabídku plotů

V internetovém obchodě České ploty najdete kvalitní a širokou nabídku plotů, oplocení, najdete tak i pletivo a branky. Pro výběr konstrukce plotu je důležitá správná proporce mezi estetickou působivostí a jeho praktickou účelností. Většinou odlišujeme oplocení podél vstupní části pozemku od plotu oddělujícího sousední parcely nebo navazujícího na volnou krajinu. Hlavně u velkých parcel zmírníme finanční náklady kombinací dražších a levnějších částí plotu.

Dřevo je tradičním materiálem pro ploty

Dřevo je obnovitelná surovina a oplocení i branka z něj je finančně dostupná. Nižší trvanlivost kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám jde snížit vhodnou impregnací a zvládnutím konstrukčních detailů. Mezi sloupky se osazují plotové výplně. Měly by splňovat určité estetické nároky ? dřevo i kov, které se pro plotové výplně používají nejobvykleji, protože to jsou tvárné materiály, skýtají nepřeberné výtvarné možnosti. Měly by být ovšem také natolik odolné, aby plnily i bezpečnostní funkci. Tradičním materiálem pro dřevěné ploty a plotové výplně je dřevo.

Sdílet článek