Jak se vyhnout bolestivému strhnutí nehtu

Kdo by nechtěl mít krásné a zdravé nehty bez větších problémů? Asi každý chce hezky vypadat. Vizitkou jsou i naše nehty. Co když ale máte takový problém, že bojujete například se špatně srostlým nehtem a hrozí vám jeho strhnutí nebo chirurgický zákrok v podobě vystřihování nehtu? Nemusíte se obávat bolestivého zákroku, protože v tomto článku si něco povíme, jak by se tato situace dala řešit bezbolestně a vaše nehty nemusí upravovat chirurg. Existuje snadný kousíček drátu, který se může použít stejně jako rovnátko.

Jak to funguje

Funguje to ta, že na nehet se nasadí drát a ten se postupem času upevňuje. Destička nehtu se tímto způsobem snadno narovná do vhodného postavení. Tento kokový drát může mít doktor pod kontrolou a to především z důvodu smyčky, jenž podle potřeby upevňuje. Nebojte se, že by se drát sám uvolnil. Doktor drát z kovu upevní pomocí speciálního gelu, který zataví. Rovnátko je tímto gelem chráněno před uvolněním.

Buďte trpěliví

Tento způsob léčby je na delší domu. Délka se pohybuje v řádech osmi až deseti měsíců. Budete muset svého lékaře navštěvovat přibližně každý měsíc. Po té, jakmile budete mít narovnaný nehet, záleží na vás, jak o své nehty budete pečovat. Důležité je nehty správně stříhat. Proto můžete vyhledat odborníka, která vám je správně ostříhá. Také se vyvarujte příliš těsné obuvi, která má na nehty negativní dopad.

Sdílet článek