Jak přestat kouřit bez pomoci odborníka?

Spousta kuřáků určitě ví, o čem mluvíme, když řekneme, že překonat závislost na nikotinu je nelehký úkol. Proti kouření bojuje Ministerstvo zdravotnictví, a proto se v poslední době nemluví o ničem jiném, než o zákazech kouření v restauracích. Chcete-li však přestat kouřit nejen z tohoto podnětu, ale kvůli sobě, je potřeba se motivovat. V dnešním článku se podíváme na to, jak přestat kouřit, podrobněji.

O tom, že kouření je nebezpečné, ví snad i malé dítě. Denně se můžete setkávat s varováními, které vás před závislostí na nikotinu varují. Hlavní motivací při odvykání kouření by mělo být vaše zdraví, váš zdravotní stav, který chcete zlepšit.

  • Snížíte riziko výskytu nádoru
  • Zlepšíte stav plic
  • Zpomalíte stárnutí pleti
  • Snadněji otěhotníte
  • Snížíte riziko onemocnění kardiovaskulárního systému

Další motivací je vaše okolí. Jestliže váš partner/partnerka nekouří, pak může být překážkou kuřácký dech, z něhož jde tabák opravdu cítit. A věřte, že čištění zubů nepomůže. Kuřák má ve společnosti horší postavení, hlavně ve společnosti nekuřáků. Nepříjemným kouřem načuchne také vaše oblečení. Tento problém řeší elektronická cigareta. Ta totiž nezapáchá, a tak nemůžete páchnout po tabáku. Elektronická cigareta recenze vám prozradí více.

Mezi dalšími důvody, proč přestat kouřit, je finanční náročnost kouření. Měsíčně spousta kuřáků utratí za svou závislost tisíce korun. A krabičky cigaret se neustále zdražují a trend zdražování rozhodně není u konce. A tak je nejvyšší čas s kouřením přestat.

Jak na odvykání?

Záleží na každém člověku, jakou variantu odvykání preferuje. Jsou kuřáci, kteří jsou ochotni přestat kouřit ze dne na den. To chce velké odhodlání, pevnou vůli a hlavně odolat. Ale jsou i kuřáci, kteří začínají kouření cigaret omezovat, až jim nakonec nebude cigareta chybět vůbec. Doporučuje se, abyste z domu odstranili všechny produkty, které s kouřením souvisí – popelníky, zapalovače a samotné cigarety.

Řešením odvykání by ale neměla být rozhodně elektronická cigareta. Sice původní záminkou, proč e-cigarety vznikly, bylo odvykání kouření. Ale v této oblasti se neosvědčila, a tak e liquid a e-cigareta slouží pouze jako náhražka za cigarety tabákové.

Sdílet článek