Jak je to s odhalenými nervy zubů

Krásné zuby jsou chloubou a snem mnoha lidí. Spoustu z nás by chtělo mít perfektní a krásné zuby jako mnohé světové celebrity, které mají překrásný úsměv. Mnoho z nás však trápí problémy se zuby a v důsledku toho často na poslední chvíli je pro nás záchranou stomatologicka klinika, kde nám z problémem vždy pomohou.

Jak se chránit

Vhodné je však předcházet nepříjemným problémům se zuby. Nejlépe tím, že se budeme snažit dodržovat zdravý životní styl, pravidelně se hýbat a dbát na zdravou stravu. V mnoha případech nám pomohou také vhodné a účinné potravinové doplňky jakými jsou například řasa chlorella, která má blahodárné účinky na detoxikaci a očistu organizmu. Upravte si jídelníček tak, aby v něm bylo co nejméně cukrů. Také není dostačující pokud používáte pouze běžný kartáček na zuby. Měli byste používat také pro větší účinnost mezizubní kartáčky či zubní nit. Pokud navštěvujete pravidelně svého zubního lékaře, zubař vám může počínající kaz včas najít a problém se může vyřešit i bez vrtání. Proto nepodceňujte tyto návštěvy.

Bolestivé odhalení nervů

Ke komplikaci dojde v čase, kdy kyseliny, které produkují bakterie v zubech poškodí zub v rychlejší době, kdy tělo toto poškození nedokáže tak rychle odstranit. Kaz v zubu se často vyskytne tam, kde se se zubním kartáčkem moc nedostaneme. Tudíž v tomto prostředí mají bakterie skvělé podmínky pro množení.  Pokud si nebudete často a důkladně čistit zuby, dojde k tomu, že zubní kaz pronikne hlouběji do zubních prostorů a nastane „naleptávání“ zubu. Bolest je zapříčiněna tím, že kaz odhalí zakončení nervů vevnitř zubu.

 

 

 

 

 

Sdílet článek