Cestovní pojištění covid 19

Co vše potřebujete vědět před cestou do zahraničí v době koronaviru?

Cestovní pojištění při cestách do zahraničí si před svou cestou sjednával každý z nás. S příchodem pandemie čínského viru však došlo k postupné proměně požadavků ze strany pojišťoven. Co vše dnes potřebujete vědět, než se na cestu do zahraničí vypravíte?

Mohu vycestovat z České republiky?

Jelikož se situace stále proměňuje, je důležité sledovat aktualizované informace. Cestovní pojištění covid 19 je stránka, která shromažďuje nejčastější dotazy klientů pojišťovny a na které se dozvíte potřebné informace. 

Je možné si nyní sjednat pojištění do zahraničí? 

V současné době je samozřejmě možné si sjednat bezpečné pojištění do zahraničí, které zahrnuje veškeré běžné léčebné výlohy v zahraničí, občanskou odpovědnost, pojištění zavazadel, úrazu i připojištění rizikových sportů. Vše funguje jako za běžné situace. 

pojištění do zahraničí

Je možné se připojistit na nemoc COVID-19?

V současné době není možné si připojistit riziko onemocnění koronavirovou infekcí. Tato konkrétní možnost se nenabízí. Je ale možno využít pojistné plnění z léčebných výloh v oblasti, kde správní orgán doporučil necestovat. Je ale třeba dodržovat místní pravidla určená pro vstup na území státu nebo oblasti, do které se vydáváte. Tato plnění mají ale samozřejmě svá specifika a nevztahují se na celou řadu situací. 

Co když zruší zájezd cestovní kancelář?

Máte obavy, že zájezd zruší samotná cestovní kancelář nebo že dojde ke změně jeho termínu či destinace? V tomto případě se nemusíte obávat, pojišťovna pružně reaguje, a pokud jste na zájezd ještě nevycestovali, je možné cestovní pojištění vypovědět nebo pojišťovnu kontaktovat s požadavkem na změnu destinace, délku pobytu nebo termínu. 

Cestovní pojištění v době koronaviru má svá specifika. Je důležité sledovat aktuální informace. V současné době si například nemůžete pojistit storno zájezdu, jak tomu bylo dříve.

Sdílet článek