Co je to elektronická cigareta?

Už jste slyšeli o elektronické cigaretě? Jedná se o nového bojovníka v boji proti kouření. Elektronická cigareta má být ohleduplnější ke zdraví kuřáka a okolí, ale také má šetřit kuřákovu peněženku. Pojďme se podívat, jaké má elektronická cigareta výhody.

Elektronická cigareta spatřila světlo světa v roce 2006 v Číně. Postupně se začala rozšiřovat do všech koutů světa a Česká republika není výjimkou. U nás se elektronická cigareta objevila na trhu teprve nedávno, ale získala si spoustu příznivců. Původně měla elektronická cigareta sloužit k odvykání kouření, ale nakonec se stala spíše jako náhrada za klasickou tabákovou cigaretu.

Co je to eliquid?

Do elektronické cigarety se dává tekutá náplň eliquid, která obsahuje čistý nikotin. K dostání je eliquid v několika variantách, které se liší intenzitou nikotinu. Vybrat si můžete také z pestré škály příchutí.

Jakmile kuřák potáhne z elektronické cigarety, aktivuje se atomizér, který zahřívá eliquid. Ten se pak přemění z tekuté náplně na plynnou. Vzniká jakási pára, kterou kuřák vdechuje a vydechuje. Hlavní výhodou je, že tato pára nezapáchá, a tak neobtěžujete okolí. Získáte si lepší postavení ve společnosti nekuřáků, protože nebudete ani vy sami zapáchat nepříjemným tabákovým dýmem.

Elektronická cigareta jako dárek

V současné době je elektronická cigareta zařazena mezi originální dárky. Takový dárek pro ženu potěší hlavně kuřáky, kteří nechtějí sami do elektronické cigarety investovat. Jestliže chcete svého partnera, partnerku či kamaráda potěšit, pak mu kupte k narozeninám elektronickou cigaretu.

Sdílet článek